До Библиотеката
при НЧ „Йордан Йовков – 1870 година”
гр. Добрич
Уважаема Нели Георгиева,
Изказваме благодарност за предоставената ни възможност да бъдем гости на библиотеката, да ползваме залата за мероприятия в отдел Читалня и осъществяваме съвместната си дейност.
Присъствието на книгите в живота на детето е необходимост, те са нещо живо и събуждат прекрасни емоции. В тях децата откриват истории, герои, приключения. С цветните си илюстрации и скритото в тях знание, развиват въображението, творчеството и разкриват свят, който детето разбира.
Родителите, учителите и библиотекарите са необходимата връзка между детето и книгите.
Проект „Твоят час” направи възможно осъществяването на едно чудесно партньорство между библиотеката при НЧ „Йордан Йовков – 1870 година” – гр. Добрич и Помощно училище „Д-р П. Берон”. Чрез съвместните прояви, нашите ученици разбраха колко са важни книгите и знанието. Те се докоснаха до творчеството на български и чужди автори, научиха за здравословния начин на живот, за това как да пазим Земята чиста и др. интересни неща. Всичко това постигнахме с различни методи и средства – презентации, беседи, разговори, образователни филми, игри, изложба.
За децата със специални образователни потребности ще останат незабравими: беседата „Как да растем здрави, силни и умни”, урокът-игра „Земята наш дом, а ние добрите стопани”. В него всички ученици участваха и показаха нагледно как се събират отпадъците разделно. Друга наша съвместна инициатива е изложбата „Децата на нашето бъдеще”. Библиотеката любезно ни предостави Читалнята за възрастни, за да представим изработените рисунки и предмети. Благодарим за добрата реклама пред обществеността на града и Министерството на културата.
Докато работихме заедно по проекта и изпълнявахме професионалните си задачи, създадохме трайно и ползотворно приятелство.
Благодарение на вашата отзивчивост, внимание и професионализъм, децата се приобщиха добре и чакаха с нетърпение всяка следваща среща.
Благодарим Ви за топлината, с която ни посрещате и за вашето искрено приятелството! Защото няма по – голяма награда от обичта на децата към нас- техните учителите, и към вас- техните нови приятели!
Да си пожелаем здраве, по- нататъшно сътрудничество в полза на децата със специални образователни потребности, за да бъдат те знаещи и можещи!
Колектив при ПУ